• Momentálně BERU 6 NOVÝCH SR!!! Pokud máte zájem, pište prosím k nejnovějšímu článku, nebo na js.smaragd@seznam.cz. Napište svou přezdívku a název ranče.
  • Pravidla pro SR - nemusíte číst, ale budu u všech předpokládat že to přečetli!!!
  • Jestli chcete na můj blog napsat JAKOUKOLI reklamu (to znamená týkající i netýkající se koní), máte prostor TADY

Prosinec 2009

Pozastavuju!

26. prosince 2009 v 19:52 Novinky
Ahoj, omlouvám se, ale teď vůbec nemám čas. Z toho důvodu POZASTAVUJU STÁJ až do konce Vánoc. Moc díky za pochopení

Statistiky

23. prosince 2009 v 19:18 | Kikis |  Novinky
Supeeer! No, když jsem se podívala třeba na Ginnyiny statistiky, zase tak dobré to není. Pevně ale věřím, že budete chodit!

Pondělí - 31
Úterý - 32
Středa - 14
Čtvrtek - 19
Pátek - 13
Sobota - 65
Neděle - 73

Celkem - 256

Nejlepší den: Neděle - 73 lidí
Nejhorší den: Pátek - 13 lidí
Přesně o 60 :)

Super! Snad se budete zlepšovat!!! Díky moc, lidi :)

Mám mít závodiště?

20. prosince 2009 v 10:17 | Kikis |  Novinky
Nevím, jestli jsem už výsledky uveřejňovala, ale stejně vám je sem dám :)
Takže otázka byla: MÁM MÍT ZÁVODIŠTĚ?
Ano - 5 hlasů
Ne - 3 hlasy

Je to celkem vyrovnané, ale nehlasovali všichni!!! Takže anketu sem dávám ještě jednou, a to s možností, že nemám vůbec pořádat závody. PROSILA BYCH OPRAVDU VŠECHNA SR, ABY HLÁSLA!!!

Přidávám se...

20. prosince 2009 v 7:32 | Kikis |  Novinky
... K Ginny, Appaloose, Elen, Petě a mnoho dalších. Jako oni, nebudu...
- Dělat hodnocení! (Možná někdy, ale nebudu za to vyhazovat, jen tak abyste věděli jak na tom jste :D)
- Dělat zkoušky (nebo jo, ale zmizí takové to - když nesplníš zkoušku, není důvod abychom byli dál SR atd.)
- Prudit, jako takové to - hm, jsi hodně neaktivní, no nic, vyhodim tě!
- Mazat SRka budu pouze ty, kteří budou neaktivní až tak že to uvidím nebo zruší ranch, a to po upozornění, které jim napíšu K NIM NA RANCH

Možná si říkáte - ta Kikis je ale blázen, vždyť k ní nikdo nebude chodit! Ale já myslím, že pokud máte můj ranch a mě rádi, budete sem chodit stejně jako před tím. A jestli ne... no, snad víte co :)

SRka!

20. prosince 2009 v 6:59 | Kikis |  Novinky
Máme nová SRka! Jsou to: MontyBara, Moni, Wolf, Majky a Arabka! Díky za SR, pracuju na diplomkách :)

Jupííí! Už jenom 6 dní!

19. prosince 2009 v 7:22 | Kikis |  Novinky
Do čeho? No přece do štědrého dne! Přináším vám - po dlouhé době, za což se omlouvám - novinky z naší stáje.

Já - celkem to ujde. Včera jsme psali z matiky test, docela velký, asi na dvacet otázek, ale ve skupinkách. Docela sranda :-). Dneska, no, dneska nemám nic moc na práci, kromě toho, že se možná dneska nebo zítra pojedu podívat do stáje, kde bych mohla jezdit!!! Už jsem jezdila předtím, ale trenérka byla hrozně protivná atd. Jo, a taky jsem udělala new stáj s dvojboxy! Co nejdřív vyfotím, a koníci už mají kde bydlet :). Ale dost o mě - jde se za koníky!

Koníci - se měli dobře. Harry je na nějakém školení, vrátí se až ve středu. Emily s Jessicou vstaly brzy ráno, asi v půl šesté, a vyčistily klisničky - Jess Blackie, Emily Sweet. Potom je nakrmily a vyměnily vodu a daly jim seno. Pak vykydaly boxy a šly se taky nasnídat. Po snídani vzala Jess sedlo a šla za Blackie, nasedlala, nauzdila a šla jezdit. Byl to klasický trénink - krok, klus, cval, změna směru, krok, klus, cval, nějaké cviky ve všech chodech, kavalety, řada křížků, a pak nějaké větší skoky - kolmáky, oxery, dvoj + trojbradlí, dvojskoky. No, byl to trénink na 2 hoďky :-). Mezitím se Emily vrátila se Sweet z krokové a klusové procházky. Jess jí byla moc vděčná, protože už se jí na další trénink nechtělo. Pak bylo čištění, krmení, oběd, a pak zase vcelku volno a čištění, kydání a pak bylo večerní krmení.

Nemocná :(

11. prosince 2009 v 12:33 | Kikis |  Novinky
Já - Ahoj, omlouvám se, že jsem celý týden nenapsala, ale nějak nestíhám. Zato teď mám česu dost - jsem nemocná. Začalo to včera večer - hrozně mě bolelo břicho a asi do půl jedenáctý jsem nemohla usnout. Takže jsem si vzala prášek proti bolesti a četla jsem si do čtvrt na jednu. Pak jsem usnula, ale dneska ráno zase. Mamka mě vzbudila do školy a mě to zas během pěti minut začlo bolet úplně stejně. Ale aspoň mám čas oběhnout SRka a napsat tyhle novinky.

Koníci a lidé - dneska měli zase pracovní den. Ráno Emily s Jess vyčistily klisny a Harry připravil krmení. Pak se koníci najedli a okolo půl desáté se šlo trénovat. Dnes měla Jess na starost je Blackie, protože Harry byl se Sweet na procházce. Takže Jess a Blackie trénovaly na jízárně dneska prozměnu parkur. Nejdřív se rozhýbaly - asi na 10 minut krok, 5 minut klus a 5 minut cval - a šlo se skákat. Takže Jess přivolala Em, a ta postavila nejdřív pár kavaletek - ty zabraly asi čtvrt hoďky, pak řadu křížků - deset minut, a pak se šlo na pořádné skoky - kolmáky, trojbradlí atd. No, trénink holkám zabral dvě hodiny! Pak už byly všechny tři pořádně splavené. Vykrokovalo se, Emily odnesla sedlo a uzdečku a Jess se dala do čištění. Pak odvedla Emily Blackie do výběhu a když se vrátila a koukla na hodinky, bylo skoro dvanáct! Takže si holky daly chvilku pauzu a šly si dát čaj a sušenky. Harry se vrátil v jednu, vyčistil Sweet - hlavně kopyta, protože venku bylo pořádné bahno, a odvedl ji do výběhu. Pak si dal s Em a Jessicou oběd a pak, v půl druhé, šel uklidit ve výběhu a Jessica s Emily šly vyměnit klisnám vodu. Než to dodělaly - musely vodu nosit po kýblech - byly tři. Honem šly chystat krmení a v půl čtvrté už Blackie se Sweet dlabaly. Pak jim ještě Harry přihodil seno a pak, asi ve čtvrt na pět, bylo čištění a pak už jen zadekování a pak už šli domů . Zkouška napište, jestli už jste byly na Novém měsíci :)

2. Statistiky aneb... prostě úža!!!

7. prosince 2009 v 17:55 | Kikis |  Novinky
Super! Prostě úža! Děkuju vám!!! Tady jsou ty statistiky, ať vidíte, proč jsem tak nadšená!

Zhoršení
Zlepšení

Pondělí - 27
Úterý - 30
Středa - 17
Čtvrtek - 38
Pátek - 45
Sobota - 60
Neděle - 54

Celkem - 271

Vidíte sami - prostě SUPEEEER! Doufám, že to tak vydrží .

Jasné!

7. prosince 2009 v 17:47 | Kikis |  Novinky
Takže, myslím že to je jasné! Budeme se jmenovat... Jezdecká Stáj SMARAGD! Bylo 6 lidí pro JSS a 1 člověk pro RS, takže výsledek je, myslím, více než jasný!!! Díky všem :)

Rozhodnutí... je na vás!

6. prosince 2009 v 16:13 | Kikis |  Novinky
Na tento nápad mě přivedla Ginny (Ginny, nevadí, že trochu opisuju :-D?). Já totiž neví, jestli se máme jmenovat Ranch Smaragd nebo JS Smaragd. Někde píšu ranch, někde JS. Poraďte! Hlasujte prosím do ankety pod článkem. Budu moc vděčná!

Novinky 6. 12.

6. prosince 2009 v 14:21 | Kikis |  Novinky
Jsem tu s novinkama z dnešního dne! (tento článek NENÍ přednastavený :D)

Já - celkem se nudím u notebooku, jsou u nás příbuzný, celkem dost nuda. Sestřenka, s kterou by byla aspoň zábava, kašle a má teplotu, takže zůstala doma. Ach jo . Jinak mikuláš se povedl, každou chvíli si vezmu nějakej bonbón :).

Koníci - na ranchi se nic moc neděje, ráno vyčistil Harry a Emily klisny a vypustili je na pastvu. Jess ulehla, nějak jí není dobře. Pak nakrmili, teď za hcvíli budou mít oběd klisny i lidi. Harry ještě odpoledne vylonžuje Sweet a Emily si vezme Blackie a taky ji vezme na lonž. Večer bude ještě čištění a půjde se spát.

Omlouvám se za krátké novinky, ale nemám moc náladu psát... zítra sem dám státi, a během dneška možná přibude ještě nějaký ten článeček... nevím...

Mám mít svoje závodiště?

5. prosince 2009 v 17:03 | Kikis
Tak, vím že to nemá moc cenu, protože se nehlásíte do mých závodů, ale třeba byste se hlásily, kdyby bylo závodiště na extra stránkách... Takže: MÁM MÍT SVOJE ZÁVODIŠTĚ? Prosím KAŽDÉ SR aby hláslo! Díky moc
Vaše
Kikis :)

Novinky 5. 12. aneb Mikuláš je tu!!!

5. prosince 2009 v 14:14 | Kikis |  Novinky
Já - Tak co, taky se těšíte na Mikuláše? Já strašně moc! Jsem zvědavá co dostanu za sladkosti ! Zkouška - napište do komentů, jestli dostáváte dárky na mikuláše. Zítra asi nebude moc článků, protože k nám přijede babička, děda, teta, strejda a sestřenka a budeme slavit tátovy narozky. Ale možná že nějaké články přednastavím, jenže ještě nevím jaké... no, nechte se překvapit!

Koníci - Blackie dneska s Jess trénovaly vytrvalost - hodně cválaly. A pak byla na tréninku ještě Jess se Sweet - trénovaly hodně parkur do 120 cm. Pak byly obvyklé věci - čištění, krmení... no, prostě docela obyčejný den :)

Diplomky...

4. prosince 2009 v 21:24
...jsou dodělané! Všechny SR mají teď u mě diplomek (uffff ). Podívejte se a jestli máte náladu tak ohodnoťte!

Moc vás všechny prosím...

4. prosince 2009 v 18:57 Novinky
... O hlásky u Carrie22. Dostaly jsme se se Sweet do druhého kola, jen díky vám! Strašně moc vám za to děkuju a chtěla bych vás poprosit ještě o něco... o hlásky v druhém kole. Jestli můžete, hlásněte prosíííím TADY... Tentokrát je tam anketa, takže stačí jen jedno kliknutí na KIKIS + SWEET. Díky moc .

Novinky 4. 12.

4. prosince 2009 v 18:53 Novinky
Ach jo, ještě 20 dnů do Vánoc :(

Já - dneska bylo vysvědčení. No, nic moc, ze Zemáku a Chemie jsem měla trojku, z hudebky, výtvarky, němčiny a francouzštiny jsem měla jedničku a jinak dvojky. Nic moc...

Koníci - měli dneska zase prozměnu odpočinkový den a lidi taky. Nechtěla jsem mít ve stáji chodící rampouchy, takže dneska se nic moc nedělo, bylo jen čištění, krmení a uklízení výběhu (jízdárny xD). No a pak měli všichni volno...

Nové SR!

4. prosince 2009 v 16:01 Novinky
Máme nové SR! Jmenuje se...


...


...


...


...


STEEPLE!!!!!

Spousta diplomků :)

3. prosince 2009 v 20:07 Novinky
Udělala jsem spousta diplomků! Už je mají všechna moje SR kromě Carrie22 a Mazlíka, kterým dodělám snad zítra a když ne tak tutově v sobotu! Podívejte se na svůj a ohodnoťte

... A to jsou oni :)

3. prosince 2009 v 18:07 Novinky
Tady jsou ti koníci... můžete si tipovat jména :)
Jména koníků

3. prosince 2009 v 17:57 | Kikis |  Novinky
Tak, tady vám dávám jména koníků, která jsem si vymyslela. Neřeknu vám jaké je pro jakého, to bude moje překvápko .

Fairy tale (anglicky Pohádka)
Amadeus
Diamond angel
Sunshine