• Momentálně BERU 6 NOVÝCH SR!!! Pokud máte zájem, pište prosím k nejnovějšímu článku, nebo na js.smaragd@seznam.cz. Napište svou přezdívku a název ranče.
  • Pravidla pro SR - nemusíte číst, ale budu u všech předpokládat že to přečetli!!!
  • Jestli chcete na můj blog napsat JAKOUKOLI reklamu (to znamená týkající i netýkající se koní), máte prostor TADY

Leden 2010

Koňské srdce - 3. díl

29. ledna 2010 v 12:55 | Kikis |  Příběh - Koňské srdce
Příští den ráno jsem se probudila pro změnu až v devět. Udělala jsem takové ty ranní věci, jako oblečení, učesání, snídaně a čištění zubů. Pak jsem vyrazila za Bibi. Už měla vykydaný box. "Dobré ráno, Leni," pozdravila mě maminka s vidlemi v ruce. "Půjdeme s Bibi dnes trénovat?" zeptala jsem se. "Jestli chceš, tak ano. Přines čištění, sedlo a uzdečku," řekla maminka. Bibi byla připravená během čtvrt hodiny a já na ni na staré venkovní jízdárně nasedla. Rozehřála jsem ji a pak jsem pod dozorem maminky skákala. Na skocích byla Bibi neposlušná - za nic nechtěla skočit kolmák. "Sesedni Lenko, já to s ní zkusím," řekla maminka. Seskočila jsem a maminka nasedla. Vzala do zkušených rukou otěže, pobídla, mlaskla, a už cválaly. Maminka si objela půl jízdárny a najela na překážku. Bibi cválala vyrovnaně a energicky. Když se přiblížily k překážce, Bibi sice skočila, ale maminka spadla. Bibi se zastavila. Běžela jsem k mamce, protože vypadala, že omdlela. "Mami, mami!" ječela jsem. Maminka naštěstí nebyla mrtvá, jen omdlela. Odtáhla jsem ji domů. "Tati, mamka omdlela, musíš zavolat do nemocnice! Já jdu pro Bibi," řekla jsem a letěla jsem pro Bibi. Pro toho neposlušného, lekavého poníka. V tom jsem uviděla něco, co mi vážně vzalo dech. U Bibi stál nádherný černý hřebec s vlající hřívou.

Obíhání, psaní článků...

29. ledna 2010 v 12:43 | Kikis |  Novinky
Takže, zatím se do zápisu zapsali Carrie, Everlinet, Loty, Wolf. Ostatním dávám lhůtu do 10. 2. 2010, jinak s nimi neobnovím SR. A co se týče psaní článků a obíhání: budu psát, ale budu obíhat jen ty, kteří se napsali do zápisu SR. Takže ještě jednou: KDO CHCE ZŮSTAT SRKEM, AŤ SE DO 10. ÚNORA NAPÍŠE DO ZÁPISU!!!!!!!!!!

Vaše Kikis

Koník

29. ledna 2010 v 12:41 | Kikis |  SR
Název ranče: Zlatá podkova
Diplomek pro Koníka bude

Wolf

28. ledna 2010 v 20:28 | Kikis |  SR
Název ranče: Ranč Twilight

Loty

28. ledna 2010 v 20:17 | Kikis |  SR
Název ranče: Ranč Slunce
Adresa ranče: www.ranchslunce.wbs.cz

Hříbě

28. ledna 2010 v 20:14 | Kikis |  SR
Název ranče (stáje): Ranč Malé hříbátko
Diplomek pro hříbě bude

Už mě to štve... ale fakt!

28. ledna 2010 v 19:19 | Kikis |  Novinky
Omlouvám se všem, co s tím nemají nic co dělat, ale mám v tom vážně bordel, to se nedá jinak říct. A teď vysvětlení: Některá SRka mě mají v SR, jiná zase ne. Takže smažu všechna SRka a ti co chtějí zůstat SRkem i nadále, se napíšou do Zápisu SR. Ještě jednou se omlouvám za to nepohodlí které vám způsobuju, ale fakt už mě to štve, a nemám náladu se doprošovat, aby mě vzali zpátky. Takže: ti, kdo chtějí zůstávat SR i nadále, se prosím napíšou do Zápisu SR. Díky a snad mě chápete .

Novinky 28.1.

28. ledna 2010 v 13:04 | Kikis |  Novinky
Po delší pauze píšu zase novinky .

Já - No, jsem ve škole, teď máme volno do půl druhý a pak laborky z fyziky. Psali jsme test z AJ a chemie. Hrůůůůza! Myslím, že jsem to totálně zkazila . No nic. Jinak jsme měli češtinu a matiku. Taky nic moc. Doma si napíšu úkoly a půjdu na PC. Možná ještě napíšu nějaký článek, ale spíš půjdu jen na 4Story. Hrajete to někdo? Jestli ne, doporučuju pro ty, kdo mají rádi fantasy! Super grafika. Je tam taky Ginny a Horseen. Jestli tam jste, napište na jakém serveru, na jakém světě a jak se jmenujete. Toť vše, jdu psát o koníkách .

Koníci - se měli docela dobře. Ráno čištění, krmení a preventivní prohlídka. Potom očkování všech proti tetanu. Pak ještě Emily prohlédla Fairy Tale na rentgenu. Na a pak bylo ježdění. Potom zase uklízení, čištění, krmení atd. Docela obyčejný den.

Jejda, to je krátký!!! No co, zato se budu snažit psát delší komentáře k vám :)

Zápis SR

28. ledna 2010 v 12:57 | Kikis |  Zápis SR
Tady se zapíšete vy, kdo se mnou chcete být SR!!! Jinak je to hrozně nepřehledné. Díky

Jsem z5 :)

25. ledna 2010 v 21:14 Novinky
Ahoj všichni, zase jsem zpátky z chalupy. I když tu byl jen Harry a Blackie se Sunshinem, stáj jsme našli po příjezdu celou . Dnes už nestíhám nic, ale zítra určitě oběhnu a napíšu nějaké články (minimálně novinky).

Koňské srdce - 2. díl

22. ledna 2010 v 7:31 | Kikis |  Příběh - Koňské srdce
Hladila jsem Bibi po pleci a přemýšlela jsem, kdo ji mohl takhle zmrzačit. Maminka neví, kdo tu před tím bydlel. No, zkusím se zeptat ve vesnici, není přece tak velká, aby tu přehlédli majitele statku! "Počkej, Bibi, za chvíli se vrátím," řekla jsem poničce. Ale Bibi vypadala, jako kdyby chtěla jít se mnou. Za chvíli měla na sobě ohlávku s vodítkem a vyšly jsme. Zjistila jsem, že nekulhá, takže ta procházka jí udělá jedině dobře. "Mami, jdu ven, jo?" zavolala jsem a vyšla jsem ze vrat. Zastavila jsem se hned u prvního domku, starší paní zrovna okopávala jahodový záhon. "Dobrý den," zavolala jsem, abych upoutala pozornost. "Dobrej, dobrej," řekla paní. "Prosím vás, kdo bydlel v tom statku?" zeptala jsem se a ukázala na náš nový domov. "Jó, tak tam bydlel pan Dvořáček. Antonín Dvořáček. Mladej pán, kolem třicítky mu bylo." řekla paní a dál okopávala zahrádku. "A nevíte, kam se přestěhoval?" ptala jsem se dál a začínala jsem si připadat jako redaktorka. "Jó, to nevim, holčičko." Nesnáším, když mi někdo říká holčičko. "Tak děkuju, nashledanou."
"Nashle."
Dneska už pokračovat ve vyhledávání informací o panu Dvořáčkovi nebudu. Zašla jsem zpátky na statek a vyčistila jsem Bibi kopyta a pročesala hřívu. Teď byla krásná. Nasypala jsem jí do žlabu, který jsem před tím vyčistila, koňské granule a mezi tím, než do snědla, jsem jí vykydala box a navezla jsem tam hodně slámy. Pak jsem přivezla seno, pohladila jsem ji a šla jsem na večeři.

Výprava na chalupu

22. ledna 2010 v 7:17 | Kikis |  Novinky
Tak, dávám vám sem ty, kteří pojedou se mnou na chalupu:

Koně: Sweet, Fairy, Diamond, Amadeus
Lidi: Lily, Jessica, Emily
Zůstane tu Blackie a Sunshine s Harrym, takže doufáme, že se Harry o koníky dobře postará. No, uvidíme v jakém budou stavu až se v neděli vrátíme!

Fotky ve sněhu budou, to slibuju!

Fotky!

21. ledna 2010 v 19:02 Novinky
Ahoj všichni, u nových přírůstků (Sunshine, Amadeus, Diamond Angel, Fairy Tale, Lily) už jsou fotky! Prosím podívejte se a okomentujte!!! Lily najdete v Naši lidé, koníky najdete v Naši koně! Taky pls okomentujte předchozí články (příběh - úvod a první díl a novinky)!

Koňské srdce - 1. díl

21. ledna 2010 v 17:39 | Kikis |  Příběh - Koňské srdce
"Lenko, Leničko! Vstávat," budila mě laskavým hlasem maminka. "Jo," prohlásila jsem ospale a otevřela jsem oči. Podívala jsem se na budík a viděla jsem půl sedmé. Zívla jsem a protřela jsem si oči, a pak jsem vstala a šla se nasnídat. Potom jsem si oblékla své obvyklé džíny a tričko a pročesala jsem si vlasy. Když jsme byli všichni - já, máma, táta i půlroční sestřička Lucka připraveni, vyjeli jsme na místo, kde byl náš nový domov. Byla jsem celá bez sebe vzrošením. Jedeme na statek, kde jsou stáje a koně! Konečně jsme tam po dvou hodinách dojeli. Příjemné překvapení bylo, že stěhováci už tam dojeli. Maminka s tatínkem začali rozkazovat stěhovákům, kam mají nábytek dát. Já měla na starost Lucinku. "Lucinko, budu tě učit jezdit, co tomu říkáš?" zeptala jsem se. Lucka pootevřela své velké oříkové oči a zasmála se. Odpoutala jsem ji ze sedačky a vzala jsem ji do náruče. Pak jsem se šla - přesněji řečeno spíš běžela - podívat do stájí. Nebyly PLNÉ koní, jak slibovali. Byl tam jen jeden zubožený poník. Na bocích měl potůčky zaschlé krve a srst měl slepenou bahnem. Odnesla jsem Lucku mamince a běžela jsem za poníkem. Zjistila jsem, že je to ponička a pojmenovala jsem ji Bibi. Když jsem se podívala po areálu ranče, našla jsem kyblík a hadici. Napustila jsem kyblík vodou a našla jsem kus hadru. Pak jsem se vrátila za Bibi a začala jsem jí opatrně - nakonec víc rukou než špinavým hadrem - umývat krev. Byla opravdu zaschlá, žádné živé rány jsem nenašla. Ještě že mamka je veterinářka! Pomůže mi. Chtěla jsem se za ní rozběhnout, ale stála přímo za mnou. Lekla jsem se a pak jsem ji poprosila, jestli by Bibi neošetřila. Vyhověla mi a achvíli měla Bibi rány namazané a s mou pomocí byla i dobře vyčštěná. "Teď potřebuje jen lásku, jídlo a čistý box," řekla maminka a poplácala Bibi po vyzáblém krku. "Budu u ní jak to jen půjde. Spolehni se!" řekla jsem. "ještě tu chvíli zůstanu."

Koňské srdce - úvod

21. ledna 2010 v 17:24 | Kikis |  Příběh - Koňské srdce
Tento příběh bude o holce jménem Lenka. Je jí 12 let, jezdí dobře na koni. Lenka je vysoká 150 cm, má rovné černé vlasy těsně pod lopatky a tmavě hnědé oči.

Novinky 21.1.

21. ledna 2010 v 17:05 | Kikis |  Novinky
Po jednodenní pauze tu jsou zase novinky!

Já - docela dobrý. Dneska jsme měli jen 2 hodiny (chemie, angličtina) a pak jsme šli na vycházku. Prostě pohoda . Buď dneska večer nebo zítra ráno, nevím ještě přesně, ale spíš myslím že zítra ráno, pojedeme s mamkou na chalupu. Není tam internet, ale buď se pokusím přednastavit články, nebo nafitím fotky. Nebo obojí . Jediná výhoda tam je, že tam buď zítra nebo pozítří pojedu na vyjížďku.

Koníci - celkem dobrý. Ráno bylo krmení, čištění a kydání, pak se všichni (kromě Blackie a Sweet, které už tam byly) vypustili na pastvu. Emily potom prohlídla všechny koníky a Fairy Tale vzala ještě na rengen, aby se podívala na hříbátko, jestli je v pohodě. A je . Ostatní koníci byli v pořádku, jen u Sweet zjistila, že má nadváhu, takže Sweet teď bude jezdit pod Jess, což bude namáhavější, a bude míň jíst . Pak se šlo jezdit - Jessica se Sweet. Daly si normální trénink a posledních dvacet minut skákaly. Pak vykrokování a přesedlání na Blackie. Lily už čekala s připraveným Sunshinem a šly na jízdárnu. Drezura. Potom přesedlání ze Suna na Fairy. Jess odsedlala Blackie a šla ji spolu se Sunem zavést do výběhu. Emily už čekala s čištěním, takže vyčistily oba koníky. Pak si Harry, Lily a Jess šli dát oběd, Lily zatím trénovala s Fairy. Bála se, aby se něco nestalo s hříbátkem, takže hlavně krokovala a klusala. Pak přišla Emily a řekla, že se vůbec nemusí bát, takže nakonec si pěkně zacválaly . No a pak šla ještě Jess s Amadeem na parkur. No, normální rozehřátí, kavalety a pak skákání. Pak čištění, krmení, svačina (pro lidi xD) a odvedení do boxů (kromě Blackie a Sweet, které budou na pastvě celoročně). No a večeře a šlo se spát.

Lily

19. ledna 2010 v 20:15 | Kikis |  Naši lidé
Přezdívka: nemá, prostě Lily :)
Funkce: jezdkyně
Věk: 15 let
Povaha: přátelská, miluje koně. Je tak sympatická, že se skamarádí s každým, na koho si ukáže. Prostě má kouzlo osobnosti!
Foto:

Jaké koníky chci získat v roce 2010

19. ledna 2010 v 20:08 | Kikis |  Novinky
Tady dávám seznam koníků, které chci získat v roce 2010.

Narozky: lipicánské hříbě, možná arabská klisna
Velké vysvědčení (něco dostanu pokud na něm nebude žádná trojka, u nás ve známkování 6 nebo 5): arabský hřebec
Svátek: 2 psi, ještě nevím jaký, ale nejspíš štěňata ovčáků
Vánoce: pokud nedostanu k narozkám, arabská klisna, pak Irská tinkerka a Irský tinker

Tohle je pouze předběžný plán, je možné (i když málo pravděpodobné), že něco přibude, ubyde nebo se změní!

JSS Fairy Tale

19. ledna 2010 v 18:23 | Kikis |  Naši koně

Plemeno: lipický kůň
Pohlaví: klisna
Zaměření: výstavy
Věk: 6 let
Povaha: klidná, oddaná, naprosto bez zlozvyků. Naše Fairy by opravdu neublížila ani mouše! Je moc hodná a nikdo si nedokáže představit, že by mohla kousat, vzpínat se, vyhazovat nebo kopat.
Foto

JSS Diamond Angel

19. ledna 2010 v 18:18 | Kikis |  Naši koně
Plemeno: lipický kůň
Pohlaví: hřebec
Zaměření: drezura
Věk: 6 let
Povaha: poslušný a učenlivý, ale že by byl klidný, to se o něm říct nedá :)
Foto