• Momentálně BERU 6 NOVÝCH SR!!! Pokud máte zájem, pište prosím k nejnovějšímu článku, nebo na js.smaragd@seznam.cz. Napište svou přezdívku a název ranče.
  • Pravidla pro SR - nemusíte číst, ale budu u všech předpokládat že to přečetli!!!
  • Jestli chcete na můj blog napsat JAKOUKOLI reklamu (to znamená týkající i netýkající se koní), máte prostor TADY

Laivine a Iris 1. díl

5. června 2010 v 12:20 | Kikis
Na počátku Země elfů byla jen voda, rostliny, světlo a tma. Z vody se zrodila Feya, vládkyně jednorožců, čistá jako křišťál. Z rostlin se zrodila všechna možná zvířata a lidé. Ze světla se zrodil Morris, vládce Bílých elfů, a ze tmy jeho černý, proradný a pyšný bratr Mauricius, který vládl Černým elfům. Bojovali proti sobě po staletí, tisíciletí, celé věky... Až se jednou narodila Laivine, elfsá princezna, která to vše měla změnit. Ve stejný den jako Laiviné se narodila i Iris, malá, nádherná jednorožčice. Tak vyrůstaly, den za dnem, měsíc za měsícem, den za rokem... když bylo Laivine dvanáct let, měla si jít vybrat svého jednorožce. Laivine šla tedy do Lesa jednorožců, přišla ke stádu, a hned jak viděla Iris, věděla, že k sobě patří. Iris se ničím neodlišovala od jiných jednorožců, ale Laivine k ní přišla a pohladila ji. Iris neucukla, jako by to udělala v případě, že by se jí Laivine nezamlouvala. Zůstala stát. Laivine se na ni pružně, obratně vyhoupla, a Iris se ani nehnula. Laivine se pousmála svým krásným úsměvem, seskočila a řekla: "Vidíš, teď už k sobě patříme. Můžu si tě pojmenovat?" zeptala se Laivine. "Ńe." Iris to slovo neřekla, ale Laiviné jí přesto rozumněla. "Už... tedy máš jméno?" ptala se zvědavě elfka. "Ano. Jmenuji se Iris." Laivine kývla a pohladila ji.
Když bylo oběma sedmnáct let, byly bouřlivé oslavy. Sedmnáct je věk, kdy elfové dospívají, a dostávají od svých rodičů přívěsek nesmrtelnosti. Takže když je jejich dítěti šestnáct, vypadají jako jeho o rok starší sourozenec. Laivine moc na tyhle oslavy nebyla. Přijala dárky, gratulace, přívěse, chvíli ještě poseděla, ale pak už jen do lesa. Laivine byla jiná než ostatní elfské princezny. Nechovala se moc vybraně, měla v ruce raději luk, dýku, Irisinu hřívu nebo silnou větev stromu, místo vyšívání nebo smyčce houslí. Laivine běžela ke svému oblíbenému stromu. Byl velmi starý, měl zvrásněnou kůru a silné větve. "Iris!" zavolala elfka. Odněkud přicválala Iris v plené nádheře: dlouhá oslnivě bílá hříva a ocas vlály ve větru, srst se jen leskla a její chlouba - roh - se třpytil jako tisíce malých diamantů. Nemusely něco dělat, těm dvěma stačilo vědomí, že je ta druhá nablízku. Najednou zaslechla Laivine kroky. Byly těžké, dlouhé, a Laivined se začala bát. Vzala šíp a luk, najala tětivu, poprosila Iris, ať někam odběhne - a čekala. Přišla k ní záhadná postava. Byla zavalitá, měla lehký plášť a bílé vousy. "Co chceš?" zeptala se Laivine nepřátelsky a ještě víc napjala tětivu a zamířila šíp přímo na srdce postavy. "Říct ti poselství," ozval se příjemný, mírně zadýchaný hlas. Něco v hlase Laivine přesvědčilo, že to není nepřítel. "Jaké poselství?" ptala se Laivine a úspěšně skryla zvědavost v hlase. "Ty jsi vyvolená, abys zachránila Bílé elfy od Černých," řekl muž. "Hm, a co dál?" ptala se Laivine. "Musíš najít pět diamantů Bílých elfů. Potřebuješ pomocníka, ale můžeš ho najít až na cestě. Tady je mapa. Vyraž hned, jak to bude možné," pokračoval muž, lehce se uklonil a odešel. Laivine se z toho nemohla vzpamatovat. Ona že má něco zachraňovat? Ona, která je víc divoška než princezna? Hbitě seskočila ze stromu, zavolala Iris, nasedla a vydala se na cestu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 aša aša | 6. června 2010 v 13:06 | Reagovat

týjo ! těším se jak to dopadne xD prej má nejradši v ruce klacek , hrívu.. xD

2 hříbě hříbě | 7. června 2010 v 21:19 | Reagovat

tý jo to se  mi líbí je vto zajímaví moc a líbí se mi jak je v tom i ta fantazie
no těšim se jak to věechno dopadne takže těším se na další dílek :D

3 aša aša | 8. června 2010 v 14:22 | Reagovat

Chceš si zasoutěžit se svím schleichem (i jiným koněm kromě breyer) v soutěži o schleicha ? :) tady vám nabízím jednu možnost ! :) ALE MÁ TO NĚJAKÁ PRAVIDLA !! :)

http://dream-horses-ranch.blog.cz/1006/soutez-o-schleicha-prihlasky

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama